Jak bezpiecznie używać oleju pichtowego?

Jest powszechnie stosowany przez mieszkańców mroźnej Syberii, którzy olej pichtowy traktują jako środek pobudzający krążenie, a tym samym rozgrzewający organizm. Pomaga on także zwalczać szkodliwe patogeny i opóźniać procesy starzenia się. Ale to nie wszystkie właściwości prozdrowotne, jakie posiada olej pichtowy.

Olej pichtowy - co to takiego?

Został odkryty przez mieszkańców Syberii, którzy próbując przetrwać w surowych warunkach klimatycznych, poszukiwali naturalnego leku na choroby rozwijające się pod wpływem niskich temperatur i niesprzyjającej pogody. Z biegiem czasu zauważono, że olej pichtowy posiada znacznie więcej właściwości terapeutycznych, niż przypuszczano.

Ta sprzyjająca zdrowiu substancja jest otrzymywana z młodych pędów i igieł jodły syberyjskiej białokorej, które są zbierane wiosną i latem. Wytwarzany z nich w procesie destylacji olej jest rzadki, a także wrażliwy na działanie powietrza i światła słonecznego, dlatego musi być przechowywany w szczelnych pojemnikach w miejscach zacienionych.

Choć jest mniej trwały niż inne oleje, warto po niego sięgnąć. Dzięki niemu mieszkańcy mroźnej Syberii cieszą się doskonałym zdrowiem. Olej pichtowy - poznaj działanie jodły syberyjskiej i skorzystaj z jej dobroczynnego działania.

woman with oil cosmetic beauty skin care concept 2021 08 27 23 42 43 utc

Właściwości oleju z jodły syberyjskiej

Olej pichtowy swoje prozdrowotne właściwości zawdzięcza przede wszystkim wysokiej zawartości fitoncydów, czyli substancji hamujących rozwój mikroorganizmów, a także wspomagających produkcję interferonu - białka uczestniczącego w eliminowaniu patogenów.

W walce z infekcjami olej z jodły syberyjskiej może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Użyty bezpośrednio na skórę łagodzi stany zapalne, regeneruje ją, ujędrnia, przeciwdziała obrzękom i zmniejsza te istniejące. Olej pichtowy pomaga także radzić sobie z bólami mięśniowymi, oparzeniami, bliznami, wypadaniem włosów czy artretyzmem.

Przyjmowany w formie doustnej wzmacnia cały organizm: poprawia krążenie, trawienie, udrażnia drogi oddechowe i działa moczopędnie. Można powiedzieć, że olej z jodły syberyjskiej chroni przed wolnymi rodnikami, chorobotwórczymi mikrobami i stanami zapalnymi.

Aby używanie tego specyfiku było bezpieczne i nie powodowało niepożądanych skutków, warto pamiętać o kilku zasadach stosowania oleju pichtowego.

close up beauty portrait of african woman with cos 2022 08 01 03 49 40 utc

Olej pichtowy - dawkowanie

Olej z jodły syberyjskiej, choć korzystnie wpływa na zdrowie, w nadmiarze może powodować reakcje uczuleniowe. Nie jest także wskazany dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Z uwagi na gorzki smak można go wymieszać z miodem albo sokiem - w ten sposób stanie się łatwiejszy do połknięcia i nie straci swoich właściwości leczniczych. Należy pamiętać, aby nie spożywać w ciągu jednego dnia więcej niż 20 kropel. Dobrze jest podzielić tę ilość oleju pichtowego na trzy dawki o podobnej objętości. Przeciętnie stosuje się jednorazowo 3-4 krople tego specyfiku.

Jeśli jest on aplikowany bezpośrednio na skórę, powinien być w nią wcierany 2-3 razy dziennie przy użyciu od 5 do 10 kropel.

Olej pichtowy nadaje się także do inhalacji. Można je przygotować w prosty sposób: do miski z gorącą wodą należy dodać 2-3 krople substancji, a następnie wdychać ciepłe powietrze przez około 10 minut.

Badania wskazują, że olej z jodły syberyjskiej utrzymuje się w organizmie przez maksymalnie dwie doby od spożycia. Po tym czasie ulega wydaleniu z moczem, żółcią, potem i wydychanym powietrzem.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.