• Start
  • Zdrowie
  • Elektryczne wózki inwalidzkie i ich zalety. Dlaczego to dobra inwestycja?

Elektryczne wózki inwalidzkie i ich zalety. Dlaczego to dobra inwestycja?

Wózek inwalidzki to podstawowe narzędzie pozwalające osobom niepełnosprawnym na wygodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. To sprzęt codziennego użytku, z którego korzystają zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Coraz więcej niepełnosprawnych rozważa zakup elektronicznego wózka inwalidzkiego, który ma zapewnić im jeszcze lepszą mobilność oraz znacząco poszerzyć możliwości w zakresie prowadzenia aktywnego stylu życia. Dlaczego elektryczne wózki inwalidzkie są wartą rozważenia inwestycją w komfortową codzienność osoby niepełnosprawnej?

Wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym. Najważniejsze zalety

Elektryczne wózki inwalidzkie to doskonały wybór dla większości osób niepełnosprawnych, które pomimo utraty władzy w kończynach dolnych pragną wieść aktywne, samowystarczalne życie. To także najlepszy wybór dla ludzi, które mają niesprawne ręce i w związku z tym mają problemy z obsługą standardowego wózka, który wymaga odpowiedniej siły oraz władzy w rękach. Największym atutem wózka z elektrycznym napędem jest możliwość szybkiego i sprawnego przemieszczania się bez praktycznie żadnego wysiłku fizycznego. Jedynym ograniczeniem jest pojemność baterii, która pozwala na przejechanie dystansu 20-25 km na jednym naładowaniu.

Wózki inwalidzkie elektryczne posiadają wbudowany panel sterowania w podłokietniku, z którego można wygodnie korzystać nawet przy ograniczonej ruchomości rąk. Ich konstrukcja najczęściej wykonana jest z lekkiego aluminium, co pozwala na przewożenie wózka w bagażniku auta, a także zabieranie go w podróż pociągiem i innymi środkami transportu publicznego. Takie wózki inwalidzkie tą także bardzo proste w obsłudze – ze sterowaniem nimi poradzą sobie także osoby starsze oraz dzieci. O bezpieczeństwo przemieszczania się dba wbudowany hamulec elektromagnetyczny. Koła zostały natomiast zaprojektowane w taki sposób, aby wózek był stabilny, a ryzyko wywrócenia ograniczone do minimum.

Jaki wózek elektryczny wybrać? Na co zwracać uwagę?

Rosnące z roku na rok zainteresowanie osób niepełnosprawnych wózkami elektrycznymi zaowocowało szerokim ich wyborem. Do dyspozycji osób marzących o pełnej wygodzie przemieszczania się po domu i mieście są zarówno rozwiązania o standardowej konstrukcji, które świetnie sprawdzą się jako napędzana elektrycznie alternatywa dla zwykłego wózka, jak i skutery elektryczne, świetnie nadające się dla aktywnych niepełnosprawnych, przyzwyczajonych spędzać dużo czasu poza domem.

Oprócz dostosowania rodzaju wózka do swoich codziennych potrzeb, przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na kilka kwestii technicznych. Znaczenie ma przede wszystkim bateria oraz jej pojemność, która powinna być dostosowana do stylu życia i potrzeb użytkownika. Najlepiej wybrać wózek elektryczny, który będzie wymagał tylko jednego ładowania dziennie. Osoby, które często wyjeżdżają, powinny koniecznie postawić na wózek składany, który będzie mógł być przewożony w aucie lub środkami transportu publicznego.

Nie bez znaczenia jest także poziom hałasu generowany przez elektryczne wózki inwalidzkie – jeśli ma być on użytkowany także w domu, warto wybrać cichy model. Niepełnosprawni, którzy lubią wyprawy na łono natury, powinni z kolei postawić na stabilny wózek terenowy wyposażony w grube, solidne opony oraz wydajny silnik. Niewątpliwym atutem dobrego pojazdu będzie także podświetlany panel sterowania, który docenią zwłaszcza osoby ze słabszym wzrokiem.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.