• Start
  • Uroda
  • Usuwanie zmarszczek dynamicznych – metody

Usuwanie zmarszczek dynamicznych – metody

Zmarszczki dynamiczne, często nazywane także mimicznymi pojawiają się w miejscach, w których dochodzi do regularnego skurczu mięśni. Najczęściej obserwuje się pierwsze zmiany w okolicy ust, oczu, czoła i brody. Chcąc zapobiegać zmarszczkom, specjaliści proponują zastosowanie toksyny botulinowej. Usuwanie zmarszczek dynamicznych przy pomocy tej metody wyróżnia duża skuteczność. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zabieg i gdzie go wykonać – przeczytaj informacje, które dla Ciebie przygotowaliśmy!

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa, czyli neurotoksyna to jedna z najpopularniejszych substancji stosowanych w przypadku zmarszczek. Działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami, co powoduje brak skurczu. Wskazaniem do wykonania tego zabiegu są zmarszczki – zlokalizowane głównie w okolicy twarzy i szyi, a najczęściej:

  • w kącikach oczu tzw. kurze łapki,
  • w okolicy górnej, dolnej wargi i kącików ust,
  • na czole, pomiędzy brwiami tzw. lwia zmarszczka

Efekty, jakie pozwala uzyskać toksyna botulinowa, uzależnione są od obszaru, w który zostanie ona podana. Może przyczynić się do likwidacji widoczności zmarszczek, ale także uniesienia kącików ust czy brwi. Warto wiedzieć, że rezultaty będą pojawiać się stopniowo, a pierwsze można zaobserwować już po kilku dniach, a ostateczny efekt widać po 2 tygodniach.

Usuwanie zmarszczek dynamicznych toksyną botulinową

Botox zawiera toksynę botulinową typu A, produkowaną przez bakterie Clostridium Botulinum. Preparat po wcześniejszym rozpuszczeniu w roztworze soli, podawany jest precyzyjnie w wybrane partie ciała przy pomocy bardzo cienkiej igły. Sam zabieg jest bezbolesny, a pacjent może poczuć jedynie delikatne ukłucie lub lekkie mrowienie (ze szczegółami dotyczącymi zabiegu warto zapoznać się na stronie https://instytutcosmedic.com/zabieg/usuwanie-zmarszczek-dynamicznych/).

Szerokie zastosowanie toksyny botulinowej

Poza redukcją widoczności zmarszczek, jest stosowana także w przypadku leczenia nadpotliwości: pach, dłoni i stóp, ponieważ hamuje działanie gruczołów potowych. Cena zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej uzależniona jest przede wszystkim od partii ciała, na którą będzie stosowana.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą zabiegów przygotowaną na stronie https://instytutcosmedic.com/. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się ze specjalistami w swojej dziedzinie, którzy na pewno udzielą wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Jeżeli szukasz wsparcia w zakresie poprawy wyglądu skóry, chcesz zredukować widoczność zmarszczek lub zmagasz się z jakimkolwiek innym problemem podobnej natury – umów się na wizytę i oddaj w ręce profesjonalistów. Postaw swój wybór na Instytut Cosmedic, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji - przekonaj się o tym samodzielnie i zdecyduj się na jeden z wielu możliwych zabiegów wykonywanych przez osoby z wieloletnim doświadczeniem.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.