• Start
  • Uroda
  • Jak zadbać o popularne narzędzia kosmetyczne żeby jak najdłużej służyły?

Jak zadbać o popularne narzędzia kosmetyczne żeby jak najdłużej służyły?

Każdy ma w domu kilka par nożyczek lub cążków do paznokci, pilniczki i pęsety. W przeciętnej rodzinie używane są praktycznie codziennie przez kilka osób. Często zapominamy, że nawet w przypadku jednego użytkownika narzędzia kosmetyczne trzeba czyścić i dezynfekować.

Nikt nie wymaga w domowych warunkach profesjonalnej sterylizacji, ale po każdym użyciu warto nożyczki lub cążki przetrzeć spirytusem kosmetycznym. Druga sprawa, która wpływa na higienę domowych przyborów kosmetycznych to ich stan. Jeśli pojawiają się na nich plamki rdzy, odpada wierzchnia warstwa metalu, pojawiają się głębokie rysy i inne uszkodzenia trudniej będzie zadbać o ich czystość. Nie utrzymywane we wzorowej czystości narzędzia kosmetyczne mogą być przyczyną nieprzyjemnych infekcji i dolegliwości takich jak ropienie i podrażnienia skóry, a nawet chorób takich jak grzybica, gronkowiec, a nawet wirusowe zapalenie wątroby lub HIV.

Gdzie kupić najlepsze narzędzia kosmetyczne?

Popularne narzędzia kosmetyczne są dostępne dosłownie wszędzie. Można dostać je w hipermarketach, sieciowych drogeriach, aptekach, kioskach i sklepach wielobranżowych. Są stosunkowo tanie, co nie idzie w parze z ich jakością. Nie należy spodziewać się, że cążki za kilkanaście złotych będziemy używać latami. Po pierwsze szybko się stępią, po drugie zniszczą i ulegną korozji. Chirmed.pl to polski producent narzędzi kosmetycznych. Są to akcesoria profesjonalne, a więc używane w salonach i zakładach kosmetycznych. Kosztują co najmniej kilka razy więcej niż te z hipermarketu, ale ich jakość jest nieporównanie wyższa. W gabinecie manicure te same cążki są uzywane kilkanaście lub kilkadziesiąt razy dziennie. Zgodnie z przepisami muszą być sterylizowane po każdym kliencie. Narzędzia oferowane przez chirmed.pl wykonane są ze stali chirurgicznej. To specjalny stop z dodatkiem molibdenu, dzięki któremu stal nabiera jeszcze większej odporności na korozję i czynniki zewnętrze. Chirmed.pl oferuje również narzędzia medyczne, laboratoryjne i stomatologiczne co świadczy o jakości jego produktów.

Jakie profesjonalne narzędzia warto stosować w domu?

Trudno zdecydować się na pełny zestaw przyborów, które możemy znaleźć w salonie piękności. Warto jednak zainwestować w kilka narzędzi, których jakość po pewnym czasie zamortyzuje wyższą cenę zakupu, ale też uwolni nas od ciągłej wymiany na nowe. Z popularnych narzędzi kosmetycznych zdecydowanie najbardziej przydadzą się te do pielęgnacji paznokci. W domowych warunkach pozostaną ostre nawet prze kilka lat, można je bez problemu dezynfekować, a nawet przemywać ciepłą wodą z mydłem. Profesjonalne cążki i nożyczki do paznokci, nożyczki do skórek i dobrej jakości pęseta to zestaw, który przyda się w każdym domu.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.