• Start
  • Inne
  • Odzież medyczna - jak wybrać profesjonalny strój?

Odzież medyczna - jak wybrać profesjonalny strój?

Odzież medyczna - jak wybrać profesjonalny strój?

Wybór właściwej odzieży medycznej jest kluczowy, aby zadbać o komfort pracy i zapewnić wygodę nawet w trakcie wielogodzinnego dyżuru. Jednocześnie dobrze dopasowany strój do pracy może sprawić, że personel będzie prezentował się profesjonalnie. Jak wybrać profesjonalną odzież medyczną? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Profesjonalny strój medyczny - co się na niego składa?

Profesjonalna odzież medyczna nie oznacza, że musi być pozbawiona ciekawych wzorów, kolorów, czy krojów. Wręcz przeciwnie - troska o względy estetyczne odgrywa istotną rolę i jest ważnym elementem tworzenia wizerunku danej placówki medycznej. Jakich elementów stroju nie może zabraknąć? Przygotowując wygodne stylizacje dla medyków, dobrze jest pamiętać o wyposażeniu ich w wygodne bluzy i spodnie medyczne, wykonanych z lekkich i przewiewnych tkanin. W przypadku kobiet dobrym rozwiązaniem będą wygodne spódnice, tuniki czy żakiety medyczne - Anilon oferuje bogatą ofertę produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Porządna odzież medyczna to również fartuchy, wykonane z wysokiej jakości tkanin, a także modne i wygodne tuniki.  Strój medyczny stanowi wizytówkę dla całego personelu, dlatego warto zadbać o wygląd pracowników i odpowiednio zestawić ze sobą poszczególne części garderoby

Czym sugerować się przy wyborze odzieży medycznej - sprawdź żakiety medyczne!

Czym sugerować się przy wyborze odzieży medycznej?

Profesjonalna odzież medyczna musi spełniać określone kryteria, aby była w pełni funkcjonalna, a przy tym dobrze się prezentowała. Co należy brać pod uwagę przy zakupie tego typu ubrań? 

  1. Jakość odzieży medycznej - kluczowy przy wyborze ubrań jest materiał, z którego zostały wykonane. Z tego względu muszą one być uszyte z dobrej jakości i wytrzymałych tkanin, o skutecznych właściwościach. W branży medycznej szczególnie ceniona jest bawełna lub elanobawełna. 
  2. Odpowiedni fason - dobór odpowiedniego fasonu jest kluczowy, aby zadbać o komfort w trakcie pracy. Można postawić na luźniejszy lub bardziej obcisły krój, co zależy od indywidualnych preferencji. 
  3. Dopasowana długość - dobrze wymierzona odzież medyczna pozwoli zadbać o swobodę ruchów, stąd ważne jest, aby skompletować ubiór o odpowiedniej długości np. rękawów, czy nogawek, aby nie przeszkadzały w trakcie wykonywania obowiązków. 
  4. Funkcjonalne kieszenie - dla wielu medyków istotne podczas wyboru stroju jest to, czy posiada on przydatne kieszenie. Wyposażenie w nie odzieży medycznej zwiększy jej funkcjonalność i ułatwi przechowywanie niezbędnych rzeczy, które w trakcie pracy warto mieć pod ręką. 
  5. Wykończenia i ozdoby - przy wyborze odzieży dobrze zastanowić się, w jaki jeszcze sposób można poprawić jej użyteczność. Istotną rolę odgrywa np. dobór metody zapinania. W przypadku kompletowania ubioru dobrym pomysłem będzie zastosowanie elementów ozdobnych w postaci drobnego haftu, czy nadruku. Zastosowanie tego rodzaju szczegółów nadaje stroju wyjątkowości, a przy tym sprawia, że nabierają one spersonalizowanego charakteru. 

Jak łączyć wygodę z funkcjonalnością?

Aby odzież medyczna w pełni spełniała swoje funkcje, musi być dostosowana do wymogów sanitarnych, a także innych wytycznych, które decydują o komforcie podczas pracy. Dlatego też porządnie wykonany strój medyczny nie może krępować sylwetki i przeszkadzać w trakcie wykonywanych obowiązków. Materiały wykorzystywane do produkcji odzieży muszą zapewniać odpowiednią wentylację, a więc przepływ powietrza i dlatego zaleca się, aby wykorzystywać oddychające tkaniny. Oprócz tego istotne jest, aby skompletowana odzież medyczna gwarantowała spójny wygląd dla całego zespołu. W ten sposób pracownicy poczują się pewniej w swoim zawodzie, a tym samym będą dobrze reprezentować daną placówkę. 

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.