• Start
  • Inne
  • Kosmetyczny laser Q-Switch – bezpieczne usuwanie tatuaży

Kosmetyczny laser Q-Switch – bezpieczne usuwanie tatuaży

Jeszcze do niedawna panowało przeświadczenie, że tatuaż jest ozdobą na całe życie, co w przypadku źle wykonanych rysunków na skórze stanowiło dla wielu osób spory problem. Kosmetyczny laser Q-Switch jest urządzeniem, które pozwala w sposób bezpieczny i skuteczny usunąć niechciany tatuaż, a także pozostałości makijażu permanentnego czy nawet naturalne przebarwienia i podobne niedoskonałości. Jak działa laser Q-Switch i czy warto zdecydować się na zabieg z jego użyciem?

Laser Q-Switch – jaką technologię wykorzystuje?

Laser Q-Switch (Nd:YAG, czyli laser neodymowo-yagowy) jest urządzeniem kosmetologicznym wykorzystującym w pracy ultrakrótkie wiązki światła (czas trwania impulsów liczony jest w nanosekundach). Emitowane w ten sposób światło jest w stanie dotrzeć nawet do głęboko położonych tkanek. Laser Q-Switch jest aparaturą precyzyjną i niezwykle bezpieczną – impulsy świetlne docierają punktowo w wybrany obszar, natychmiast trafiając w głąb skóry. Dzięki takiemu nakierowaniu nie dochodzi do głębokiego uszkodzenia naskórka, co przekłada się na znacznie krótszą rekonwalescencję po zabiegu i zapobiega powstawaniu blizn.

Kosmetyczny laser Q-Switch charakteryzuje się możliwością ustawienia różnych długości fali wiązki światła, w zależności od rodzaju zabiegu. Standardowo laser tego rodzaju może pracować z wykorzystaniem trzech długości fali światła:

  • 532 nm,
  • 1064 nm,
  • 1320 nm.

Laserowe usuwanie tatuażu za pomocą urządzenia Q-Switch

Technologia Q-Switch znajduje zastosowanie przede wszystkim w skutecznym usuwaniu tatuaży oraz makijażu permanentnego. Wspomniana precyzja urządzenia tego rodzaju sprawia, że zabiegi nie są zazwyczaj na tyle bolesne, by konieczne było podawanie dożylnych środków znieczulających. W przypadku wrażliwości na ból stosowane są kremy znieczulające oraz miejscowe schładzanie skóry.

Długość fali wiązki światła dobiera się względem rodzaju barwników użytych do wykonania tatuażu. Przykładowo, jeżeli w trakcie zabiegu usuwany będzie tatuaż w ciemnych barwach, konieczne jest zastosowanie fali o długości 1064 nm. Sam proces polega na wysyłaniu impulsów światła w kierunku barwnika. Jego cząsteczki pochłaniają impuls, który prowadzi do rozpadu pigmentu na tak drobne fragmenty, że możliwe staje się ich naturalne wchłonięcie i usunięcie przez komórki układu odpornościowego.

Laserowe usuwanie tatuażu za pomocą technologii Q-Switch wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów, z odstępami czasowymi od 4 do 6 tygodni pomiędzy sesjami.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.