• Start
  • Inne
  • Jak masturbacja wpływa na zdrowie kobiety?

Jak masturbacja wpływa na zdrowie kobiety?

Masturbacja to temat pełen pikanterii, który jednak ze względu na swoje powiązanie z seksualnością zalicza się do kwestii wstydliwych, z kręgu tabu. Czy jednak słusznie? Okazuje się, iż jest to naturalna część ludzkiego życia, która nie tylko pomaga rozładować stres, ale i również pozytywnie wpływa na zdrowie. Jakie korzyści płyną z masturbacji?

Na czym polega masturbacja?

Onanizowanie się, potocznie nazywane również masturbacją, jest sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego, rozluźnienie i zrelaksowanie się. Do onanizowania się wystarczą własne dłonie, choć kobiety często sięgają również po różnego rodzaju gadżety erotyczne, takie jak dildo. To jedna z najlepszych metod poznania własnego ciała, najbardziej erogennych punktów, a tym samym poprawy własnego komfortu psychicznego, gdyż dzięki masturbacji kobiety wiedzą, czego chcą i czego mogą oczekiwać od swoich łóżkowych partnerów.

Hormony i ich pozytywne oddziaływanie na kobiece ciało

Nie jest tajemnicą, iż zdecydowanie częściej do masturbacji przyznają się mężczyźni. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak ta czynność wpływa na kobiety. Jedną z kluczowych kwestii są hormony, mianowicie hormon szczęścia, czyli endorfina, która sprawia, że kobieta jest w lepszym, bardziej pozytywnym nastroju. Zwiększa się również wydzielanie dopaminy, dzięki której stres ulega znacznemu zredukowaniu, a tym samym poprawia się samopoczucie.

Poprawa krążenia i ukrwienia w miejscach intymnych

Masturbacja pomaga nie tylko przyjemnie się zrelaksować, ale także jest kluczem do lepszego życia seksualnego, gdyż dzięki niej następuje lepsze ukrwienie miejsc intymnych, ich odpowiednia stymulacja, uwrażliwianie, a tym samym pobudzenie i podniecenie, dzięki którym można lepiej uporać się z suchością pochwy, a co się z tym wiąże — dolegliwościami bólowymi podczas współżycia z partnerem. Dzięki masturbacji kobiety poprawiają również krążenie krwi w swoim organizmie, co jest dobre dla całego układu krwionośnego, w tym serca.

Wzmocnienie mięśni Kegla

Masturbacja jest ponadto kluczem do mocnych i silnych mięśni Kegla, których zadaniem jest prawidłowe podtrzymywanie macicy, pęcherza i okrężnicy w miednicy. To właśnie te mięśnie odpowiadają za problemy z nietrzymaniem moczu, wypadającą macicą czy trudnościami podczas akcji porodowej i wydawaniem potomka na świat. Dzięki skurczom, jakie pojawiają się podczas onanizowania się, wspomniane mięśnie lepiej pracują, zachowując tym samym swoją sprawność na długie lata.

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.