• Start
 • Inne
 • Czy planowanie seksu jest zabójstwem czy receptą na udane życie seksualne?

Czy planowanie seksu jest zabójstwem czy receptą na udane życie seksualne?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia z planowanym seksem, ponieważ jest to kojarzone z przeciwieństwem spontaniczności, a to przecież dzięki niej życie seksualne jest ciekawsze i bardziej pikantne. Czy aby na pewno tak jest? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!

Zaplanowany seks to nie obowiązek

Planowanie seksu nie ma związku z czekaniem na określoną godzinę i dzień w kalendarzu. Jest to sytuacja zbudowana w kontakcie z drugą osobą. Wpisanie seksu w kalendarz może być narzędziem do budowania intymności, a nawet częścią gry wstępnej. W jaki sposób?

Planowanie seksu daje gwarancję czasu na seks, ale jednocześnie wymaga komunikacji, co pozwala przełamać trudności w rozmowie o współżyciu. Co więcej, zaplanowany seks może być dobrym bodźcem do wprowadzenia elementu zabawy i kreatywności.

Planowanie seksu może się źle kojarzyć, ponieważ samo słowo “planowanie” wiąże się z obowiązkiem. Natłok obowiązków nie jest dla nikogo dobry. Planowane nie musi dotyczyć jednak tylko i wyłącznie obowiązków. Przecież planujemy również wyjazdy na wakacje czy spotkania ze znajomymi. 

Planowanie nie musi się więc kojarzyć tylko z obowiązkiem, ale wydarzeniem, na które nie możemy się doczekać. Ludzie obawiają się wpisywania seksu do swojego grafiku, ponieważ myślą, że zabije to ich spontaniczność. Jednak czym tak naprawdę ona jest? Czekaniem na moment zbliżenia, aż do momentu, kiedy ktoś zrobi coś “spontanicznego”? U większości osób, do kontaktów seksualnych dochodzi w inny sposób - i wierzcie lub nie, jest tam więcej planowania niz mogłoby się wydawać.

Kiedy można rozważyć planowanie seksu?

Oczywiście planowanie współżycia nie będzie odpowiednie dla każdego. Warto jednak je rozważyć, kiedy:

 • nie macie czasu na seks z powodu codziennych obowiązków,
 • między Wami nie dochodzi do zbliżeń w ogóle lub bardzo rzadko,
 • macie ochotę spróbować czegoś nowego, co wymaga zaplanowania,
 • chcesz, aby seks był jednym z Twoich priorytetów,
 • chcesz rozwijać swoją seksualność solo.

Jak zaplanować seks?

Na początku najważniejsza jest rozmowa między Wami i wyrażenie świadomej zgody na planowanie seksu. Następnie dobrze jest zadać sobie wzajemnie pytania, takie jak:

 • Dlaczego chcecie spróbować planowania?
 • Czy czegoś się obawiacie?
 • Co może Wam dać planowanie?
 • Czy chcecie zrobić to raz, seks będzie planowany regularnie?
 • Dlaczego - jeżeli jest taka sytuacja - któreś z Was nie chce spróbować planowania?

Po odpowiedzi na tego typu pytania będziecie mieć pewność, czy chcecie tego spróbować, czy raczej odpuszczacie i czego oczekujecie od tego doświadczenia. Następnie musicie zaplanować czas i miejsce seksu. Wieczorem? Po południu? A może z samego rana? Wszystko zależy od Was.

Nowe doświadczenia podczas planowanego seksu

Jak już zostało to wspomniane, zaplanowany seks może być okazją do wprowadzenia czegoś nowego do sfery intymnej w związku. Może być to seksowna bielizna, przebrania czy zabawki erotyczne. Wszystkie te rzeczy znajdziesz w jednym z ekskluzywnych salonów erotycznych Secret Place. Pierwszy z nich znajduje się w centrum Poznania, na ulicy Szkolnej 17, natomiast drugi w Warszawie, niedaleko Ronda ONZ, na ulicy Prostej 2/14. Co więcej, Secret Place posiada również sklep internetowy!

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówkę medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sprawdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozycję dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.