Szpital Rehabilitacyjno - Kardiologiczny

WielkopolskieKowanówko Sanatoryjna 34

Ogólne

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do skorzystania ze świadczeń Szpitala Rehabilitacyjno-Kardiologicznego położonego na skraju Puszczy Nadnoteckiej w Kowanówku niedaleko Obornik Wlkp.
    Szpital powstał w II połowie XIX wieku jako drugie sanatorium w Polsce. Obiekt stanowił upominek dla księcia Wilhelma i przyjmował na hospitalizację nerwowo chorych (obecne Miłowody). W 1903 r. wybudowano pawilony po drugiej stronie rzeki Wełny, gdzie zorganizowano sanatorium dla chorych na gruźlicę oraz jeden pawilon z przeznaczeniem na Dom Starców. Do czasu odzyskania niepodległości  w 1918 r. administracja lecznicy pozostawała w rękach niemieckiego krajowego Urzędu Ubezpieczeń. Po przejęciu zakładu przez władze polskie obiekt został przekazany pod administrację Ubezpieczalni Krajowej w Poznaniu. Zlikwidowano Dom Starców, włączając budynek w skład pawilonów, a nowa nazwa ośrodka brzmiała: „Lecznica dla płucno-chorych pod Obornikami”. Po przejęciu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie zmienił nazwę na: „Sanatorium Przeciwgruźlicze w Kowanówku”.
    W okresie międzywojennym sanatorium należało do najlepiej wyposażonych nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Po II Wojnie Światowej dobudowano pawilon torakochirurgii i od roku 1974 r. Leczeniem zostali objęci pacjenci ze schorzeniami układu krążenia. W 1979 r. przy Szpitalu powstała pracownia Hemodynamiki. Sanatorium przemianowano na "Ośrodek Kardio- Pulmonologiczny", a w roku 1994 na "Szpital Rehabilitacyjno-Kardiologiczny". W lipcu 2006 r. Szpital włączył w swoje struktury Szpital Miłowody i poszerzył swoją działalność o rehabilitację narządu ruchu.
    Dziś Szpital szczyci się osiągnięciami medycyny szczególnie z zakresu kardiologii i rehabilitacji. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i wysokokwalifikowaną kadrą medyczną.

Lekarze

Źródło: http://www.kowanowko.com.pl

Reviews Summary (0)


Currently there are no reviews.

Write a Review

Personel Medyczny
Lekarze
Czystość
Wyposażenie
  • WielkopolskieKowanówko Sanatoryjna 34
Zapisz Drukuj

Kontakt - Szpital Rehabilitacyjno - Kardiologiczny

Podstawowe informacje

Tak
Kardiologia, Rehabilitacja medyczna
Państwowa
Centrum Medyczne
Tak

product

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówke medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sparwdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozyje dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera


Warunki uczestnictwa

Zapisz się