Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim

LubelskieTomaszów Lubelski Al. Grunwaldzkie 1

Ogólne

W maju 2000 r. został opracowany program restrukturyzacji Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, który po modyfikacji w 2001 roku przedstawia szczegółowy zakres potrzeb co do remontów, rozwoju oraz inwestycji. Program ten jest systematycznie realizowany. Do dnia dzisiejszego wykonano wiele zadań, na które składają się:
    remonty obiektów istniejących,
    inwestycje nowoprojektowane,
    zakupy inwestycyjne.
Wykonano remonty większości oddziałów. W 2003 roku wybudowano i wyposażono Szpitalny Oddział Ratunkowy odpowiadający wymogom rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 22 września 1992r. Następną inwestycją była budowa i wyposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny oddziału neurologii i leczenia padaczek oraz oddziału gruźlicy i chorób płuc. Wyposażenia tych oddziałów finansowane było ze środków Unii Europejskiej. Ze środków Unii Europejskiej ( ZPORR ) unowocześniono bazę diagnostyczną urządzając pracownię rentgenowską, pracownię tomografii komputerowej oraz zakupiono 4 karetki.
Każdego roku sukcesywnie dokonywane są zakupy inwestycyjne w celu wyposażenia oddziałów w niezbędny sprzęt medyczny.
W związku z reformą służby zdrowia od 1999 roku SPZOZ finansowany jest przez Kasy Chorych/ NFZ na podstawie zawartych kontraktów, które nie pokrywają kosztów faktycznie wykonanych świadczeń. Ponadlimitowe wykonania świadczeń związane są z dużym zapotrzebowaniem, a jednocześnie zaufaniem pacjentów do naszego zakładu.
Pomimo zmniejszania się liczby zatrudnionej kadry i wzrastającej ilości hospitalizacji, świadczenia medyczne udzielane są na wysokim poziomie. Personel identyfikuje się z zakładem, podnosi stale swoje kwalifikacje co w istotny sposób wpływa na poprawę jakości udzielanych świadczeń.
Na podstawie ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej z dnia 15 kwietnia 2005r. (Dz.U. Nr 78, poz. 684) SPZOZ opracował plan restrukturyzacji ze strategicznymi celami na lata 2005 . 2010. Program określa zadania zwiększające przychody oraz obniżające koszty, które są realizowane zgodnie z harmonogramem określonym w planie.
Należy stwierdzić, że mimo występujących trudności w realizacji planów, zakład nasz w latach 1999 - 2006, nawiązując do prawie wiekowej tradycji, utrzymuje się na rynku usług medycznych bez istotnych zagrożeń kontynuowania działalności, świadcząc usługi na coraz wyższym poziomie.

Realizując misję naszego szpitala, stawiamy na:
zaangażowaną i fachową kadrę
profilaktykę i promocję zdrowia
najnowsze metody diagnostyczno-lecznicze
profesjonalny proces pielęgnowania
przyjazną atmosferę

Lekarze

Źródło: http://www.szpital-tomaszow.pl

Reviews Summary (0)


Currently there are no reviews.

Write a Review

Personel Medyczny
Lekarze
Czystość
Wyposażenie
  • LubelskieTomaszów Lubelski Al. Grunwaldzkie 1
Zapisz Drukuj

Kontakt - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim

Podstawowe informacje

Tak
Chirurgia dziecięca, Ginekologia, Położnictwo, Intensywna terapia, Anestezjologia, Interna, Choroby wewnętrzne, Kardiologia, Laryngologia, Laryngologia dziecięca, Neurologia, Pulmonologia, Reumatologia
Państwowa
Centrum Medyczne
Tak

Tagi

product

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówke medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sparwdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozyje dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera


Warunki uczestnictwa

Zapisz się