Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno-Ortopedyczny im. L. Wierusza

LubuskieŚwiebodzin ul. Zamkowa 1

Ogólne

Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno – Ortopedyczny w Świebodzinie jest jednym z najstarszych ośrodków ortopedycznych
w Polsce, działający od 1948 r. Inicjatorem powstania LORO był wybitny polski ortopeda, twórca polskiej szkoły rehabilitacji,  Profesor Wiktor Dega. W 1952 r. po objęciu stanowiska dyrektora przez dr Lecha Wierusza, asystenta prof. Degi, zorganizowano pierwszy oddział operacyjny oraz blok operacyjny.
Przez lata Szpital funkcjonował jako centrum leczenia schorzeń narządu ruchu u dzieci. Od końca lat 90-tych LORO przekształciło się w pełnoprofilową placówkę ortopedyczno – rehabilitacyjną.
W naszym szpitalu obejmujemy opieką zarówno dzieci jak dorosłych, wykonując rocznie blisko 2000 skomplikowanych operacji, rekonstrukcji ortopedycznych narządu ruchu w tym skrzywień kręgosłupa, endoprotezoplastyki stawów, chirurgii kolana oraz ręki.
LORO posiada II stopień referencji dzięki wysokiej jakości wykonywanych usług i doświadczonej kadrze medycznej.
Współpracujemy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, Uniwersytetem Medycznym w Bydgoszczy oraz wieloma innymi Ośrodkami krajowymi i zagranicznymi.
Ośrodek nasz jest Szpitalem o zasięgu wojewódzkim i podlega Marszałkowi Województwa Lubuskiego.
W 2013 roku leczyliśmy stacjonarnie na oddziałach ortopedycznych i rehabilitacyjnych ponad 3000 chorych.
Ośrodek specjalizuje się w leczeniu  chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, wszczepiając endoprotezy stawu biodrowego, kolanowego i barku a także w zakresie chirurgii ręki i uszkodzeń struktur wewnętrznych stawu kolanowego. Stosuje się w tym zakresie nowoczesne metody rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych, szwu łękotki i przeszczepów chrząstki stawowej. Pacjenci zakwalifikowani do leczenia operacyjnego przyjmowani są na Oddział Ortopedyczny. Mamy ambicje kompleksowego leczenia chorób narządu ruchu, więc leczeniu operacyjnemu zapewniamy odpowiednie wsparcie rehabilitacji medycznej. Działania rehabilitacyjne podejmowane są w pierwszych dniach po zabiegu. Dalsza praca odbywa się na Oddziale Rehabilitacji. Oddział Rehabilitacyjny oferuje w ramach trzytygodniowego pobytu wiele zabiegów wykonywanych przez doświadczony i wykwalifikowany zespół rehabilitantów.

Lekarze

Źródło: loro.pl

Reviews Summary (0)


Currently there are no reviews.

Write a Review

Personel Medyczny
Lekarze
Czystość
Wyposażenie
  • LubuskieŚwiebodzin ul. Zamkowa 1
Zapisz Drukuj

Kontakt - Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno-Ortopedyczny im. L. Wierusza

Podstawowe informacje

Tak
Chirurgia dziecięca, Ortopedia, Traumatologia, Rehabilitacja medyczna
Państwowa
Centrum Medyczne
Tak

product

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówke medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sparwdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozyje dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera


Warunki uczestnictwa

Zapisz się