Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach

Łódzkie · Skierniewice ul. Rybickiego 1
(brak opinii)
+48 46 834 07 00

Podstawowe informacje

Tak
Gastroenterologia, Geriatria, Ginekologia, Położnictwo, Interna, Choroby wewnętrzne, Kardiologia, Laryngologia, Nefrologia, Neonatologia, Okulistyka, Ortopedia, Traumatologia, Pediatria, Rehabilitacja medyczna
Państwowa
Centrum Medyczne
Tak

Ogólne

Historia szpitala w Skierniewicach sięga końca XIX wieku, kiedy to w 1899 roku, po latach starań, dzięki Stanisławowi Rybickiemu powstał pierwszy szpital z prawdziwego zdarzenia w mieście powiatowym, wówczas pozostającym w granicach administracyjnych zaboru rosyjskiego.
Stanisław Rybicki to postać niezwykle barwna. Filozof, podróżnik, ale i utalentowany artystycznie lekarz-położnik, przybył do Skierniewic w 1867 roku niedługo po tym, jak otrzymał dyplom lekarski skończywszy Szkołę Główną w Warszawie. Od początku swojego pobytu w Skierniewicach Rybicki angażował się w sprawy społeczne miasta, został on również mianowany lekarzem powiatowym miasta. To dzięki niemu powstała m.in. pierwsza w Skierniewicach straż ogniowa. Jednak starania warszawskiego lekarza od początku dążyły do powołania pierwszego w mieście nowoczesnego szpitala.
    
Gdy w 1867 utworzono powiat skierniewicki jasnym stało się, że dotychczasowy szpital-przytułek przy ul. Św. Stanisława nie odpowiadał potrzebom miasta powiatowego. Rozważano możliwość rozbudowy przytułku, lub budowy nowego szpitala. Dzięki silnej osobowości Rybickiego i jego konsekwentnym działaniom zdecydowano się na to drugie rozwiązanie. Ostatecznie, po wielu trudnościach w 1896 roku rozpoczęto budowę szpitala, którą ukończono trzy lata później.
Historyczny budynek szpitala istnieje do dzisiaj przy ul. Stanisława Rybickiego 1. Obecnie mieści się w nim siedziba administracji oraz kilka z przychodni przyszpitalnych.
 Kolejną datą przełomową dla skierniewickiego szpitala jest rok 1965. Wraz z dynamicznym rozwojem miasta w okresie po II wojnie światowej rozbudowywano również skierniewicki szpital. W 1958 roku dysponował on już 180 łóżkami, a po oddaniu do użytku nowego, głównego budynku w 1965 roku szpital mógł przyjąć 230 pacjentów jednorazowo.
Kolejne lata to dalszy, dynamiczny rozwój Skierniewic związany z napływem okolicznej ludności, a tym samym dalszy rozwój szpitala. W 1975 roku, gdy Skierniewicom nadano prawa miasta wojewódzkiego, Wojewódzki Szpital Zespolony liczył już 459 łóżek (pracowało w nim wówczas 93 lekarzy).
Dzisiaj szpital rozwija się nadal. Obecnie pracuje w nim 96 lekarzy, niespełna 250 pielęgniarek i 30 położnych. Pacjenci są przyjmowani w 16 oddziałach szpitalnych, w planach jest uruchomienie kolejnych.

Pomimo reformy administracyjnej z 1999 roku, gdy Skierniewice spadły do rangi miasta na prawach powiatu grodzkiego, szpital pozostaje nadal w randze wojewódzkiego. Obecnie podlega Marszałkowi Województwa Łódzkiego.

Cechy

Podsumowanie opinii

chart
Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Napisz opinię

Personel Medyczny
Lekarze
Czystość
Wyposażenie

Lekarze

Źródło: http://www.szpitalskierniewice.pl

Lokalizacja: Łódzkie, Skierniewice

Kontakt - Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach

product

Hotmed.pl to miejsce gdzie szybko odnajdziesz placówke medyczną, szpital oraz aptekę. Bogata baza obiektów dostępna w użytecznej wyszukiwarce. Dodatkowo znajdź dobrego lekarza oraz sparwdź jego opinie. Wszystko w jednym miejscu bez wychodzenia z domu! Jeśli masz propozyje dodania nowej pozycji, skorzystaj z własnego panelu gdzie szybko dodasz lekarza czy też placówkę.

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera


Warunki uczestnictwa

Zapisz się